| Number of Cups | 1 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Color/Finish Family | Black |
| Small Appliances Color Family | Black |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Capacity (fl. oz.) | 12 |
| MPN | 5000200239 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Unit Type | oz |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 11.5 in |
| Voltage | 120 V |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk, Cappuccino |
| Features | Removable Drip Tray |
| Cable Length | 32 in |
| Unit Quantity | 12 |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| Item Width | 4.5 in |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 12 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Brita, Aquaclean, Saeco |
| Model | Keurig K-Mini Plus |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 6.5 lbs. |
| UPC | 0611247373088 |
Check the listing for details. Keurig K‑Mini Single Serve Coffee Maker Matte Black – Preowned – No Box. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 30.00 USD. Keurig K‑Mini single‑serve coffee maker in matte black. Simple one‑button operation with removable drip tray for easy cleaning.