| Water Tank Capacity | 12 oz |
|---|---|
| Number of Cups | 1 |
| Power Source | Electrical Wall Outlet |
| Coffee Type | K-Cup |
| Custom Bundle | No |
| Control Panel | Analog |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig K-Cup |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 12.1 in |
| Voltage | 120 V |
| Type of Coffee Made | Espresso, Hot Chocolate, Tea, Coffee |
| Cable Length | 26 in |
| Features | Auto Shut-off, Removable Drip Tray, Cord Storage |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Color | White |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Brewing Time | Approx. 2 min |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11.3 in |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Keurig K-Mini |
| Item Weight | 4.6 lbs |
| Power | 1470 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Single Serve Coffee Maker White Compact Brewer Tested Works. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 39.99 USD. Keurig K-Mini single serve coffee maker in white. Tested and fully working – powers on and brews properly. Compact design perfect for small spaces, apartments, or office use. Features: Brews any K-Cup pod Compact footprint Cord storage in base One-cup reservoir (fresh water each brew) Condition: Good pre-owned condition Some light cosmetic wear from normal use (see photos) Interior shows minor coffee residue typical of use Includes: Coffee maker only (no original box or accessories) Note: This model has a non-removable water reservoir (standard for K-Mini). Ships fast and safely packaged.