| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
|---|---|
| Country of Origin | Unknown |
| UPC | 0611247374313 |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | 53448176 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 12.1 in |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Cappuccino |
| Features | Removable Drip Tray |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Color | Oasis |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11.3 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | K-Mini |
| Power | 1400 W |
| Item Weight | 4.6 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker Oasis. Color: Oasis, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 50.00 USD. Used