| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Features | Removable Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| UPC | 0611247376980 |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee Maker |
| Coffee Type | Pod |
| Item Height | 12.1 in |
| Color | Gray |
| Model | K-Mini |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| MPN | 5000203382 |
| Item Depth | 11.3 in |
| Bean/Coffee Capacity | Varies |
| Item Width | 4.5 in |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker Studio Gray Kitchen Open Box. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 39.99 USD. BREW YOUR PERFECT AMOUNT: 6–12 oz cup sizes using Keurig K-Cup pods. INCLUDED: Keurig K-Mini coffee maker only. Pod chamber is spotless and showsno signs of use. TRAVEL MUG FRIENDLY: Removable drip tray fits mugs up to 7” tall.