| Water Tank Capacity | 52 OZ |
|---|---|
| Capsule/Pod Capacity | NA |
| MPN | K-Select |
| Material | Plastic |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | NA |
| Manufacturer Warranty | 0 |
| Item Height | 12.5 |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Latte |
| Cable Length | standard |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray, Water filter, water holder,User Manual |
| Item Width | 9.2 |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Weight | Standard |
| UPC | 0611247368909 |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Voltage | 110 V |
| Model | K-Select |
| Features | Display |
| Finish | Matte |
| Power | 300 W |
Check the listing for details. Keurig K-Select Single Serve K-Cup Coffee Maker • Matte Black Repackaged. Color: Black, Condition: Open box, Made in Unknown. Listed at 89.99 USD. Keurig K-Select Single Serve K-Cup Coffee Maker • Matte Black NEW Repackaged