| ItemHeight | 307 |
|---|---|
| ItemLength | 119 |
| ItemWeight | 2821 |
| UPC | 0611247391112 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | K900 |
| Item Depth | 15 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo |
| Item Height | 12 in |
| Model | K-Slim |
| Type of Coffee Made | Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk, Cappuccino |
| Features | Auto Shut-off, Lightweight, Dishwasher Safe |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 4.7 in |
| Power | 1470 W |
| Item Weight | 6.2 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Slim Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker, Multistream Regular, White. Color: White, Condition: New. Listed at 80.97 USD. MULTISTREAM TECHNOLOGY: Extracts full flavor and aroma in every brew. Enjoy ease and great taste in little space with the Keurig® K-Slim® single serve coffee maker. At just 5” wide, the K-Slim® single serve coffee maker fits neatly on your countertop, making it the perfect choice for when space-saving and simplicity are important.