| Country of Origin | Thailand |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120V |
| Model | K-Supreme Plus |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Hot Milk, Latte Macchiato, Mocha |
| Features | Programmable, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Water Tank |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 9 in |
| Power | 1520W |
| Item Weight | 7.08 lbs |
Check the listing for details. Keurig K-Supreme Plus K920 Single Serve Coffee Maker Machine Only. Color: Silver, Condition: For parts or not working, Made in Thailand. Listed at 12.78 USD. See photos for details and exact condition. Machine only – no removable accessories included (no water reservoir, drip tray, or pod holder). Features multiple brew sizes and customizable strength settings.