| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | NA |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Bar Pressure | 8 bar |
| Brand | Keurig |
| Item Height | 11 in |
| Model | Drip Coffee Machine |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 36 in |
| Features | Auto Shut-off, Built-in Water Filter, Cord Storage, Display, Energy Saving Mode, Hot Water Tap, Permanent Filter, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Travel, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 6 in |
| Number of Settings/Programs | Coffee Maker |
| Country of Origin | China |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Components Included | Drip Tray |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
Check the listing for details. Keurig K10 Mini Plus Coffee Maker Brewing System Black Tested Works. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 39.90 USD. Case has mild scratches.