| Brand Color | Platinum |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 1 qt |
| Number of Cups | 1 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| UPC | 0649645003153 |
| MPN | 315 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 8 bar |
| Item Height | 11 in |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 36 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Color | Black |
| Dimensions | Single |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Keurig |
| Resistance | Water |
| Type | Coffee Maker |
| GTIN | 0649645003153 |
| Electric Power Supply | Cord |
| Model | B31 MINI Plus |
| Frequency | 60Hz |
| Supply Type | K-Cups |
| Character Family | System |
| Number of Settings/Programs | Coffee Maker |
Check the listing for details. Keurig K10 Mini Plus Personal Brewer Brewing System Silver New open box. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 225.00 USD. The box has minor wear.