| UPC | 0611247391082 |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| MPN | K21B |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 2.7 in |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Brita, Aquaclean, Saeco |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 4.3 in |
| Model | K21B |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Cappuccino |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Water Tank, Cord Storage |
| Finish | Matte |
| Item Weight | 6.6 lbs |
| Power | 1470 W |
Check the listing for details. Keurig K21B K-Mini Pod Coffee Machine - Red - Working. Color: Red, Condition: Used. Listed at 17.99 USD.