| Item Weight | 0.110231131 |
|---|---|
| UPC | 0611247370674 |
| Number of Cups | 2 |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Clear |
| Brewing Time | 1 min |
| Material | Plastic |
| MPN | 370674 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 6 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Filter Kit |
| Item Height | 4.3 in |
| Model | 370674 |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Cappuccino |
| Features | Easy to Clean, Water Filter |
| Finish | Matte |
| Item Width | 7.15 in |
| Power | 200 W |
Check the listing for details. Keurig Short Handle Water Filter Starter Kit. Color: Clear, Condition: New. Listed at 9.99 USD. COMPATIBLE WITH: Keurig coffee makers with a water reservoir SHORTER than 8” Tall (including: K-Duo, K-Duo Essentials, K-Compact, and K-Latte). BENEFIT: Water Filters help remove chlorine from your water.