| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Item Weight | 0.110231131 |
| Number of Cups | 2 |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Control Panel | Digital |
| Item Height | 4.3 in |
| Item Width | 7.15 in |
| Color | Clear |
| Item Depth | 6 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Coffee Type | Pod |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato |
| Features | Easy to Clean |
| Finish | Matte |
| Brewing Time | 1 min |
| Material | Plastic |
| Type | Filter Kit |
| Model | 370674 |
| Power | 200 W |
| MPN | 370674 |
Check the listing for details. Keurig Short Handle Water Filter Starter Kit. Color: Clear, Condition: New. Listed at 9.99 USD. eBay Listing Template Keurig Short Handle Water Filter Starter Kit Item Description Keurig Short Handle Water Filter Starter Kit Item Specifications COMPATIBLE WITH: Keurig coffee makers with a water reservoir SHORTER than 8” Tall (including: K-Duo, K-Duo Essentials, K-Compact, and K-Latte) PRODUCT DIMENSIONS: 2.3" L x 1.7" W x 4.7" H BENEFIT: Water Filters help remove chlorine from your water FOR BEST RESULTS: Water Filters should be changed every 2 months, or 60 tank refills BPA FREE: Made from BPA-free materials