| Brand | Caltric |
|---|---|
| Compatible Make | Kawasaki |
| Machine Type | ATV / UTV |
| OE/OEM Part Number | 27005-0643, 27005-0585, 27005-0036 |
| Color | Black |
| Compatible Model | For Kawasaki Mule PRODXT KAF1000 2016-2019, 2021-2022 |
| Item Width | 42,5 mm |
| Material | Plastic |
| Item Height | 42,5 mm |
| Item Length | 54 mm |
| Item Weight | 4.6 oz |
| More Info | Off-On-AutoReturn |
| Mounting Style | Bolt In |
| Manufacturer Part Number | SW174AA1002 |
| Type | Ignition Key Switch |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Universal Fitment | No |
| Vintage Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Key Ignition Switch Set for Kawasaki 27005-0643 27005-0585. Color: Black, Condition: New. Listed at 12.50 USD. Key Ignition Switch. For Kawasaki Models 1x Key Ignition Switch: 27005-0643 27005-0585 27005-0036. Height: 42,5 mm. Width: 42,5 mm. Order Includes Krt800 Teryx4 S Special Edition 2024. Krt800 Teryx4 S Le 2022-2024.