| Manufacturer Part Number | SW175AA1001 |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Ignition Key Switch |
| OE/OEM Part Number | 5UG-H2510-00-00 |
| Color | Black |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Performance Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Vintage Part | No |
| Compatible Make | Yamaha |
| Machine Type | ATV / UTV |
| Compatible Model | For Yamaha Rhino 450 YXR45F SE Hunter 4x4 2006-2009 |
| Item Width | 41 mm |
| Material | Plastic |
| Item Height | 41 mm |
| Item Length | 64 mm |
| Item Weight | 2.7 oz |
| More Info | No wire |
| Mounting Style | Bolt In |
Check the listing for details. Key Ignition Switch Set for Yamaha 5UG-H2510-00-00. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 15.65 USD. 2009 Yamaha Rhino 450 YXR450FA 4x4. 2009 Yamaha Rhino 450 YXR450FH 4x4 Hunter Edition. 2008 Yamaha Rhino 450 YXR450FA 4x4. 2008 Yamaha Rhino 450 YXR450FH 4x4 Hunter Edition. 2008 Yamaha Rhino 450 YXR450FSE 4x4 Special Edition.