| Country of Origin | China |
|---|---|
| Height Adjustment | 7.25" to 39" |
| Color | Black |
| MPN | KS 2X HAND |
| Material | Metal |
| Tube Thickness | 0.55 mm |
| Brand | chromecast |
| GW | 6.53 Lb |
| Load Bearing Capacity | 66 Lb |
| Unit Type | Unit |
| Width Adjustment | 9.5" to 39.5" |
| Features | Foldable, Portable |
| Unit Quantity | 1 |
| Net Weight | 6 Lb |
| Tube Diameter | 1 Inch |
Check the listing for details. Keyboard Stand Adjustable - Foldable Portable. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 32.99 USD. Color Black Material Rubber Brand ChromaCast Item Weight 6 Pounds Item dimensions L x W x H 40 x 13 x 3 inches Finish Type Painted Adjustable arms fit all keyboards, 1" Square double braced tubing for extra strength and durability -Position disk clutch with bullet-nose pull knob make for quick and simple height and width adjustments Adjustable playing height 23.5" to 38.5" and adjustable width of 12" to 33" Protective, non-slip rubber end caps Folds flat for easy storage and transport.