| Installation | Portable |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Door Style | Single Door |
| Color | White |
| Brand | Kinverch |
| Energy Consumption per Year | Less than 200 kWh |
| Type | Portable Fridge |
| Number of Shelves | 2 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Item Height | 12 inches |
| Model | CR82-UL-Y |
| Number of Doors | 1 |
| Features | LED Lighting |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Item Width | 8 inches |
Check the listing for details. Khyerch 6L Portable Mini Fridge - Cooler & Warmer. Color: White, Condition: Open box. Listed at 50.00 USD. Versatile Kinverch 6L mini fridge. Model CR82-UL-Y. Has cool and warm functions, super handy for drinks or snacks. Includes plug in at home (110V) , but also adaptable with car (12V). Comes with a removable shelf and a handle for easy carrying. Clean inside and out. Perfect for an office or dorm room!