| Color | Olde Bronze |
|---|---|
| Finish | Olde Bronze |
| Item Height | 24 in |
| Brand | Kichler |
| Type | Lighting Accessories and Parts |
| Features | Kichler 360002 24" Ceiling Fan Downrod for 11' |
| Material | Steel |
| Country of Origin | India |
| California Prop 65 Warning | Yes |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 1 in |
| Model | 360002 |
| Collection | Accessory |
Check the listing for details. Kichler 360002 24" Down Rod For 11 Ft Ceilings. Color: Olde Bronze, Condition: New, Made in India. Listed at 35.95 USD. Kichler 360002 24" Ceiling Fan Downrod for 11' Ceilings. Enhance your ceiling fan's efficiency by choosing the right downrod. It allows the fan to hang from the ideal height from the floor to maximize airflow for optimal comfort.