| Speaker Size | 12in |
|---|---|
| Voice Coil | Dual |
| Model | 45KMF122-UOB-K |
| bullet_point1 | Peak Power Handling: 350 Watts |
| bullet_point2 | RMS Power Handling: 175 Watts |
| bullet_point3 | Frequency Response: 30 - 500Hz |
| bullet_point4 | Sensitivity: 87.46dB |
| RMS Wattage Per Speaker | 175 |
| eBay Type | Non-Enclosed Non-Powered |
| eBay Speaker Size | 12in |
| UPC | 0713034084792 |
| Brand | KICKER |
| Type | Subwoofer |
| MPN | 45KMF122 |
| Features | Waterproof |
| RMS Power | 175W |
Check the listing for details. Kicker KMF12 12 " 30cm sub for Freeair Applications 2 Ohm - Open Box. Condition: Used. Listed at 99.99 USD. The KICKER® KMF 12-inch Marine Subwoofer makes serious bass without a dedicated enclosure! Made to take the power and the weather, this sub is custom made to bring the bass on your boat. Completely weather-resistant, these marine subs are real-world tested for salt/fog and UV exposure, meeting or exceeding ASTM standards for marine durability. A completely sealed motor structure and locking/sealed terminal cover make it splash-proof for long life, while a tough Santoprene® surround and marine-grade polypropylene cone pump out the bass, no matter how long or loud the party lasts.