| Battery Included | Yes |
|---|---|
| Power Source | Battery, AA |
| Color | White |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 30CUDR |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Depth | 2 in |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke & Carbon Monoxide Detector |
| Number of Batteries | 2 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Model | Kidde 30CUDR |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Power | 120 V |
| Operating Sound Rating | 120 dB |
Check the listing for details. Kidde 2-Pack Combination Smoke & Carbon Monoxide Detectors - AA POWERED - 30CUDR. Color: White, Condition: Open box. Listed at 55.00 USD. OPEN-BOX LIQUIDATION - LIKE NEW CONDITION - AA BATTERY POWERED - COMBINATION SMOKE & CARBON MONOXIDE DETECTION