| Power Source | Battery |
|---|---|
| Color | White |
| Item Diameter | 5.5 in |
| MPN | 20SD10 |
| Item Depth | 1.5 in |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Model | Kidde 20SD10 |
| Item Weight | 0.5 lb |
| Power | Battery Operated |
| Country of Origin | China |
| UPC | 047871328208 |
Check the listing for details. Kidde 20SD10 Smoke Detector Alarm, 10 Year Battery Powered New Open Box. Color: White, Condition: Open box, Made in China. Listed at 23.20 USD.