| Power Source | Battery |
|---|---|
| Color | White |
| Item Diameter | See Specifications |
| MPN | 0915 |
| Year Manufactured | 2000 |
| Item Depth | 1.5 in |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 1 |
| Model | 0915K |
| Features | Battery Backup |
| Power | Battery |
| Operating Sound Rating | 85 dB |
| Item Width | 5 in |
| Country of Origin | Unknown |
| UPC | 047871403745 |
Check the listing for details. Kidde Basic Smoke Alarm & Carbon Monoxide Alarm: Model KN-COB-LCB-A, 0915K (New). Color: White, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 29.99 USD. Kidde Basic Smoke Alarm & Carbon Monoxide Alarm: Model KN-COB-LCB-A, 0915K (New) You will receive one Carbon Monoxide Alarm and one Smoke Alarm. Ships USPS Ground Advantage or whatever is cheapest and fastest same day as order.