| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0047871267736 |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 1 |
| Power Source | Battery |
| Color | White |
| Model | P3010CU |
| MPN | 21027467 |
| Features | Voice Alerts |
| Item Depth | 1.6 in |
| Item Width | 5.22 in |
| Operating Sound Rating | 85 dB |
Check the listing for details. Kidde Fire Smoke & Carbon Monoxide Detector Combo Voice Alarm 2 Pack SEALED READ. Color: White, Condition: For parts or not working, Made in China. Listed at 44.99 USD. Smoke & Carbon Monoxide • Voice Alarm • Sealed Battery • Model P3010CU. The sealed lithium battery design eliminates the need for frequent battery changes.