| Power Source | Hardwired, Battery |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Color | White |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 21033083 |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Depth | 2 in |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke & Carbon Monoxide Detector |
| Number of Batteries | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Model | CUACFEX |
| Features | Battery Backup |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Item Weight | 0.5 lb |
| Item Width | 5 in |
| Power | Hardwired |
| UPC | 047871330843 |
Check the listing for details. Kidde FireX 5" Smoke + Carbon Monoxide Alarm, Hardwired, White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 49.59 USD. See photos for full visual reference.