| Power Source | Hardwired |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Color | White / Red |
| Item Diameter | 5 Inch |
| MPN | 21032865 |
| Item Depth | 1.88 inch |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Home |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 4 |
| Model | 20SA10 |
| Features | Photoelectric Smoke Sensor |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 0.8 lb |
| Operating Sound Rating | 85dB |
| Power | 120V |
| UPC | 047871328659 |
Check the listing for details. Kidde Hardwired Interconnected Smoke Detector w/Photoelectric Sensor 4 Pack. Color: White / Red, Condition: New. Listed at 98.99 USD. New in sealed box. Box is a bit squeezed