| Power Source | Battery, Hardwired |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Color | White |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 20SAR |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Detector |
| Number of Batteries | 2 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Model | 20SAR |
| Features | Battery Backup |
| Smart Home Protocol | Powerline/UPB |
| Item Weight | 9oz |
Check the listing for details. Kidde Hardwired Smoke Detector, AA Battery Backup, Interconnectable , 4 Pack. Color: White, Condition: New. Listed at 75.00 USD.