| Brand | Kidde |
|---|---|
| Type | Smoke Alarm |
| Power Source | Battery, Hardwired |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Color | White |
| Item Diameter | 5 in |
| Model | Kidde 20SA10 |
| Features | Battery Backup |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Depth | 1.5 in |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. Kidde Model 20SA10 Hardwired Smoke Detector, 10-Year Battery, Interconnectable. Color: White, Condition: Open box. Listed at 14.99 USD.