| Country of Origin | China |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 820-0390B |
| Item Depth | 1.5 in |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 2 |
| Manufacturer Warranty | None |
| Model | i9050 |
| Features | Twin Pack |
| Item Width | 5.5 in |
| Power | Battery |
| Item Weight | 0.5 lb |
| UPC | 047871091546 |
Check the listing for details. Kidde Twin 2 Pack Smoke Alarms Basic Model 0915D-018 Smoke Detector. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 24.95 USD. Selling a Kidde Twin 2 Pack Smoke Alarms Basic Model 0915D-018 Smoke Detector. Please see photos to see details of the condition. Lighting in photos may make color of product appear slight different (lighter or darker) than actual color. If you have any questions, feel free to send us a message!