| Brand | Costway |
|---|---|
| Style | Modern |
| MPN | US-2HCST09526 |
| Color | Pink |
| Features | Adjustable Seat Height,Ergonomic Backrest |
| Material | Foam + Polyester + Metal |
| Size | 19" x 15.5" x 27-30" (L x W x H) |
| Type | Kids Study Chair |
| Mount Type | Free Standing |
| Height | 27-30 in |
| Set Includes | 1 x Kids Study Chair, 1 x User Guide |
| Firmness | Firm |
| Product | 1 x Kids Study Chair, 1 x User Guide |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Assembly Required | Yes |
| Room | Any Room |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. Kids Desk Chair w/Double Back Support Adjustable Height Upholstered Computer. Color: Pink, Condition: New. Listed at 51.99 USD. Color: Pink Material: Foam + Polyester + Metal Overall Dimension: 19" x 15.5" x 27-30" (L x W x H) Seat Dimension: 15" x 13.