| Type | Step Stool |
|---|---|
| Brand | Babyjoy |
| Color | Blue |
| MPN | BEBAY40BLA3006 |
| Features | Two-tier design,Multifunctional design,Environmental protection m |
| Material | HDPE |
| Size | 17.5" x 15.5 " x 24 " (L x W x H) |
| Style | Modern |
| Number of Shelves | 2 |
| Set Includes | 1 X Kids Step Stool, 1x Assembly Instruction |
| Weight Capacity | 110 lbs |
| Weight | 4.5lbs |
| Assembly Required | No |
| Firmness | Firm |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Product | Step Stool |
| Department | Kids |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Room | Living Room |
| UPC | 6499854341744 |
Check the listing for details. Kids Step Stool Learning Helper w/Armrest for Kitchen Toilet Potty Training Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 39.99 USD. Color: Blue Material: HDPE Product Dimension: 17.5" x 15.5 " x 24 " (L x W x H) Net Weight: 4.