| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Foldable |
| Folded Dimensions | 8 in x 5 in x 19.4 in |
| Frame Material | Steel |
| Item Height | 5.5 in |
| Item Length | 55.5 in |
| Item Weight | 8.12 lb |
| Item Width | 24 in |
| Suitable For | Children |
| Type | Cots |
| Unit Type | Unit |
| Weight Capacity | 110 lb |
Check the listing for details. Kids Zipper Cot Folding Camp Bed Children Portable Compact Sleep Solution New. Color: Blue, Condition: New. Listed at 55.69 USD. Provide your little ones with a comfortable, space-saving sleeping spot under the stars, with the Kids’ Zipper Cot. 5 x 24 x 5. Keep your kids comfortable and well-rested during your next camping adventure with the Kids’ Zipper Cot.