| Color | White |
|---|---|
| Color Family | White |
| Cover Material | Polyester |
| Enclosure Type | Fitted |
| Features | Machine Washable,Stain Resistant,Waterproof |
| Number of Pieces | 1 |
| Product Type | Mattress Protector |
| Returnable | 90-Day |
| Size | King |
| Certifications and Listings | No Certifications or Listings |
| Pocket Depth (in) | 18 inch Deep |
| Product Depth (in) | 0.5 in |
| Product Length (in) | 80 in |
| Product Width (in) | 78 in |
| UPC | 7445016478482 |
Check the listing for details. King Polyester Waterproof Mattress Protector, Bed Cover. Color: White, Condition: New with tags. Listed at 22.76 USD. Enjoy a comfortable, peaceful night's sleep knowing that you are protected by the Mattress Protector. Fits mattresses up to 14-18 in. Product Type Mattress Protector. TPU waterproof backing protects spills and stains.