| Power Source | Electric |
|---|---|
| Item Length | 39.5 in |
| Top Speed | 5 mph |
| Suitable For | All Terrains, Indoor, Indoor/Smooth Surfaces, Outdoor, Road |
| Brand | Metro |
| Type | 4-Wheeled Scooter |
| Item Height | 35 in |
| Model | Metro Mobility |
| Maximum Load Capacity | 265 lbs |
| Features | Foldable |
| Number of Wheels | 4 |
| Power | 300 W |
| Item Weight | 43 lbs |
| Item Width | 17 in |
Check the listing for details. Metro Mobility AIR TRAVELLER Long Range Folding Electric Mobility Scooter. Condition: New. Listed at 679.99 USD. Scooter Weight: 43 lbs. Range: 18 miles. Max Speed: 5 mph.