| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Qwik Time |
| Type | Metronome |
| Color | Black |
| Item Height | 0.75" |
| Model | QT-7 Quartz metronome |
| Material | Plastic |
| Item Length | 3.5" |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Suitable For | Banjo |
| Item Width | 2.5" |
| Item Weight | 3 OZ. |
| Vintage | No |
Check the listing for details. Metronome - Qwik Time. Color: Black, Condition: Used. Listed at 10.00 USD. Qwik Time Metronome. Qwik Time Metronome QT3. Qwik Time's best-selling metronome. The Qwik Time Quartz Metronome Is Equipped With A Louder Speaker An Extended Speed Range From 40-250 And Where Most Metronomes Just Have 39 The Qwik Tune Metronome Has Over 200 Different Speeds. It Has A440 Tone For Tuning An Earphone Jack And Superior Accuracy.