| Brand | Mevotech |
|---|---|
| Fit Make | Chevrolet |
| Fit Model | K2500 |
| Fit Years | 1994 1996 1995 1993 1997 1998 1999 2000 |
| Part Details | Steering Idler Arm -- Superior OE Replacement; Greaseable; Ant... |
| Part Number | 47MF39V |
| Placement on Vehicle | Front |
| CS-SKU | 400:47MF39V |
| Manufacturer Part Number | 47MF39V |
Check the listing for details. Mevotech 47MF39V Front Idler Arm Fits 1993-2000 Chevy K2500. Condition: New. Listed at 70.15 USD. 1993-2000 Chevrolet K2500. Position: Front. Warranty Policy. Pre-Greased: Yes. Condition: New. SAE grease fitting included. RIGOROUS TESTING. PREMIUM MATERIALS: Premium materials are used on all components for longer part life.