| Brand | Fine Crafts Imports |
|---|---|
| Type | Cabinet Knobs |
| Item Height | 1.4 in |
| Color | Multicolor |
| Item Diameter | 5.25 in |
| Material | Ceramic, Talavera |
| MPN | 521315-17 |
| Finish | Glazed |
| Item Width | 2 in |
| Suitable For | Drawers, Cabinets |
| UPC | 072632619882 |
Check the listing for details. Mexican Handmade Talavera Ceramic Peacock Drawer Pull. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 19.99 USD. This is hand-painted ceramic drawer pull knob with an green background and a nice green peacock pattern. The screws are about 3" separated from each other and about 1" long.