| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Magnification Strength | +2.00 strength |
| Pattern | Floral |
| Lens Technology | Blue Light Blocking |
| Frame Width | 140mm |
| MPN | Does Not Apply |
| LENSES | Aspheric Lenses |
| Frame Color | Black |
| Brand | Miasto Eyewear |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Lens Width | 45 mm |
| Style | Oversize |
| Features | Spring Hinge |
| Lens Height | 45 mm |
| Temple Length | 145mm |
Check the listing for details. MIASTO ROUND "APFEL" BIG COMPUTER READING GLASSES+2.00 OVERSIZE~ ANTI-BLUE LIGHT. Condition: New with tags. Listed at 25.99 USD. Premium Quality MIASTO Vintage Reader +2.00 New with Tag Frame Size: Oversize Large Fit Front approx. 5.5" x 2.1" (14cm x 5.3cm) Lens Diameter: Approx. 1.8" (4.5cm) Aspheric Lenses(Blue Light Blocking) . Improved optics. Better visual acuity. Minimal distortion. Slimmer. Flatter.Thinner . Light weight Original price: $39.99/pair by Miasto Eyewear ~ MONEY BACK GUARANTEE ~ ~we ship for you everyday~buy now and they will be on the way to you~ Please check out our other items!We are happy to do combine shipping for you~ Happy Shopping