| Item model number | 6941565991454 |
|---|---|
| Style | Mic Mini (2 TX + 1 RX + Charging Case) |
| Signal-to-Noise Ratio | 70 dB |
| Power Source | Battery Powered |
| Compatible Devices | Camera, Smartphone |
| Audio Sensitivity | 120 Decibels |
| Product Dimensions | 3.78 x 1.61 x 2.32 inches |
| Number of Channels | 2 |
| Model Name | TX:DMMT01 RX:DMMR01 Charging Case:DMMC01 |
| Microphone Form Factor | Lavalier |
| Number of Batteries | 4 CR5 batteries required. (included) |
| Configuration | Single |
| Included Components | function(f) {var _np=(window.P._namespace("DetailPageProductOverv |
| Item dimensions L x W x H | 3.78 x 1.61 x 2.32 inches |
| Connector Type | 3.5 mm Jack, USB Type-C |
| Item Weight | 6.3 ounces |
| Connectivity Technology | Bluetooth, OsmoAudio, USB |
| Special Feature | function(f) {var _np=(window.P._namespace("DetailPageProductOverv |
| Color | Black |
| Frequency Response | 2.4 GHz |
| Polar Pattern | Omnidirectional |
| Batteries | 4 CR5 batteries required. (included) |
| Recommended Uses For Product | Streaming |
| UPC | 313051357352 |
Check the listing for details. Mic Mini (2 TX + 1 RX + Charging Case), Wireless Lavalier Microphone for Iphone/. Color: Black, Condition: New. Listed at 126.95 USD. Mic Mini (2 TX + 1 RX + Charging Case) includes two TX, one RX, a charging case, and more. It's a powerhouse for extended creation scenarios like interviews, livestreams, and more. - Mic Mini (1 TX + 1 RX) includes one TX, one RX, and more.