| Connectivity Technology | Usb |
|---|---|
| Included Components | Media Player, Remote Control, Power Adapter, Av Cable, Manual |
| Resolution | 1080P |
| Model Name | Speck |
| Connector Type | Hdmi, Analog Av |
| Brand | Micca |
| Video Output Resolution | 3840 X 2160 |
| Control Method | Remote |
| Part Number | Speck 4K |
| Style | Speck 4K Uhd |
| Color | Black |
| Number Of Boxes | 1 |
| Controller Type | Remote Control |
| Model Number | Speck 4K |
| Video Codec | H.265/Hevc, H.264/Avc |
| Batteries Required? | Yes |
| Compatible Devices | Television |
| Form Factor | Tv Box |
| EAN | 0843528100179 |
| ISBN | 0843528100179 |
| Package Dimensions LxWxH | 6.46x4.65x2.32 Inches |
| Weight | 0.64 Pounds |
| UPC | 843528100179 |
Check the listing for details. Micca 4K Ultra-HD Digital Media Player - USB Drives, MicroSD, HDMI, AV, Aut. Color: Black, Condition: New. Listed at 68.82 USD. PLAYS 4K ULTRA-HD VIDEOS - Works with TVs old and new! Sharp and clear video and audio in pure digital format, compatible with 4K and 1080p TVs, projectors, and monitor displays. Composite AV output for use with analog TVs or for sending sound to a stereo system.