| Brand | Michael Graves |
|---|---|
| Number of Cups | 12 |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Silver |
| Item Height | 14 in |
| Model | CM4289 |
| Brewing Time | 5 min |
| Features | Programmable |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 8 in |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. Michael Graves Design 12-Cup Programmable Coffee Maker CM 4289. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 180.00 USD. The carafe is not dishwasher-safe, and the machine's size may require it to be pulled out from under a cabinet to be filled.