| Closure | Snap |
|---|---|
| Size | One Size |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| MPN | 35S5S2ZD5L |
| Fabric Type | Satin |
| Item Length | 4 in |
| Accents | Logo |
| Depth | 1 in |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Flat Wallet |
| Features | Credit Card |
| Height | 3 in |
| Width | 4 in |
| Handmade | No |
| Item Width | 3 in |
| Pattern | Solid |
| Character | White |
| Color | Optic White |
| Material | Leather |
| Brand | Michael Kors |
| Type | Wallet |
| Theme | Designer |
| Country/Region of Manufacture | Indonesia |
| Character Family | White |
| Product Line | Michael Kors Carson |
| UPC | 197853433052 |
Check the listing for details. MICHAEL KORS CARSON SMALL FLAP LEATHER WALLET OPTIC WHITE/SILVER. Color: Optic White, Width: 4 in, Condition: New with tags. Listed at 58.00 USD. Optic White. Flap Snap Closure. Pebbled Leather. Silver Toned Hardware. 1Slip in Pocket at Back.