| Country of Origin | Bangladesh |
|---|---|
| Pattern | Signature |
| Character | Signature |
| Size | L |
| Color | Optic White |
| Material | Leather, PVC |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| MPN | 35S5S2ZE3V |
| Fabric Type | Satin |
| Item Length | 7.5 in |
| Accents | Logo |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Brand | Michael Kors |
| Department | Women |
| Type | Wallet |
| Style | BIFOLD WALLET |
| Theme | Designer |
| Features | Credit Card |
| Handmade | No |
| Item Width | 7.5 in |
| Character Family | Signature |
| UPC | 197853433151 |
Check the listing for details. Michael Kors Jet Set Carson Large Flap Bifold Snap Wallet MK Optic White. Color: Optic White, Condition: New with tags, Made in Bangladesh. Listed at 89.80 USD. MK Signature. MK Logo at Front. Optic White. Exterior 1 Zipper Pocket At Back. Snap Closure. Silver Toned Hardware.