| Bag Width | 12 in |
|---|---|
| Closure | Drawstring |
| Occasion | Travel, Casual, Workwear, Business |
| Size | Large |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Bag Depth | 7 in |
| Accents | Logo |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Style | Backpack |
| Features | Inner Pockets, Outer Pockets, Adjustable Strap, Pockets |
| Handmade | No |
| Pattern | Logo |
| Bag Height | 16 in |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Color | Navy |
| Material | Leather, PVC |
| Brand | Michael Kors |
| Hardware Material | Silver |
| Model | Michael Kors Cooper |
| Theme | Designer,Logo |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Product Line | Michael Kors Signature Bag |
| UPC | 197853422209 |
Check the listing for details. Michael Kors Large Utility Cooper Pocket Backpack. Color: Navy, Condition: New with tags. Listed at 148.00 USD. Features: Inner Zip and Slip Pockets, Outer Zip Pocket, Top Handle, Adjustable Shoulder Strap.