| Bag Width | 6 in |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual |
| Handle/Strap Color | Brown |
| Size | Mini |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 4 in |
| Accents | Zipper, Strap Accent |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Unit Type | Unit |
| Exterior Color | Brown |
| Style | Backpack |
| Features | Adjustable Strap, Chain Strap, Inner Pockets, Pockets |
| Finish | Pebbled |
| Handmade | No |
| Bag Height | 8 in |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | Michael Kors |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Lining Color | Beige |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | China |
| Handle/Strap Material | Leather, Polyester |
| Product Line | Michael Kors |
Check the listing for details. Michael Kors Slater XS Brown Pebbled Leather Mini Backpack Gold Chain Strap. Condition: Pre-owned - Excellent, Made in China. Listed at 99.90 USD. This stylish accessory features a gold chain accent strap adding a touch of glamour. Interior pockets provide convenient organization. Perfect for a night out or weekend adventures. • Height: 9 in.