| Title | Miche Evo Max Bottom Bracket Cups, Black, Italian |
|---|---|
| Item Height | 300mm |
| Item Width | 300mm |
| Item Weight | 161g |
| Brand | Miche |
| Color | Black |
| Item Length | 300mm |
| Material | aluminium |
| Style | Cartridge Axle Bb Ita Integrated Evo Max |
| Number of Items | 1 |
| Type | Bottom Brackets |
| Size | Italian |
| Part Type | Bike Spares |
| Sport/Activity | Cycling |
| MPN | MCBB201 |
| UPC | 8056772570267 |
Check the listing for details. Miche Evo Max Bottom Bracket Cups, Black, Italian. Color: Black, Condition: New. Listed at 44.31 USD. Evo Max integrated bottom bracket with sealed bearings. Size: Italian. Italian Threaded 36 x 24 tpi – 135 grams. Type: Bottom Brackets. Color: Black. MCBB202 Press Fit 68 x 42 116g. MCBB203 Press Fit 68 x 46 132g.