| Item Length | 107 mm |
|---|---|
| Item Height | 70 mm |
| Color | Black |
| Shell Width | 70 mm |
| Bottom Bracket Shell Type | ITA (Italian) |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Bottom Bracket |
| Brand | Miche |
| Spindle Type | EVO Max |
| Model | EVO Max |
| Compatible Bike Type | Racing Bike, Road Bike, Single Speed/Fixie, Track Bike |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | Italy |
| Part Type | Bottom Bracket |
Check the listing for details. Miche Technologies Primato Italian Thread ITA 70mm X 107mm. Color: Black, Condition: Used, Made in Italy. Listed at 25.00 USD. Miche Technologies Primato Italian Thread ITA 70mm X 107mm. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.