| Memory Storage Capacity | 32 GB |
|---|---|
| Brand | Micro Center |
| Compatible Devices | Laptop, Tablet, Camera, Smartphone |
| Format | SDHC |
| Speed Class | Class 10 |
| Item model number | 32GB MICROSD TP |
| MPN | 32GBMICROSDTP |
| Storage Capacity | 32GB |
| Product Dimensions | 1.97 x 1.77 x 0.63 inches |
| Flash Memory Type | SD, Micro SD, Micro SDHC, SDHC |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Check the listing for details. Micro Center 32GB Class 10 Micro SDHC Flash Memory Card with Adapter. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 12.49 USD.