| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Frequency Range | 3.5M-30MHz |
| Supply voltage | 10V - 17.5V |
| Output power | 50W±1.5dB at 13.8V |
| Input power | 1 - 5W (maximum 7W) |
| 物品状况 | 全新: A brand-new,unused,unopened,undamaged item in its original pa |
| Dimensions | 88 x 38 x 143mm |
| Output impedance | 50Ω |
| Country of Origin | China |
| UPC | doesnotapply |
Check the listing for details. Micro PA50-3 3.5-30MHz RF Shortwave Power Amplifier LPF Filter 3rd Gen. Condition: New, Made in China. Listed at 322.05 USD. Micro PA50-3 Third Generation Portable 50W 3.5MHz-30MHz RF Shortwave Power Amplifier LPF Filter OLED Display. - Frequency range: 3.5MHz - 30MHz. - New LPF filter combination with smaller harmonics. - 1 x RF Power Amplifier.