| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Style | Modern |
| Material | Iron |
| Process | Non-stick Coating |
| Assembly Required | Yes |
| Is the Dishwasher Safe | Yes |
| Applicable Stoves | Open Fire, Induction Cooker, Electric Stove, Gas Stove |
| Capacity | 8L/8.45Qt |
| Applicable People | 5-7 |
| Gross Weight | 2kg/4.41lbs |
| Net Weight | 1.8kg/3.97lbs |
| Product Size(D*H) | 28*15cm/11.02*5.91in |
| Package Size | 26*26*18cm/10.24*10.24*7.08in |
Check the listing for details. Micro Pressure Cooker, 8L Multi-Function Non-Stick Cooking Pot. Color: Black, Condition: New. Listed at 38.88 USD. Applicable Stoves: Open Fire, Induction Cooker, Electric Stove, Gas Stove. 1 Micro Pressure Cooker. Applicable StovesOpen Fire, Induction Cooker, Electric Stove, Gas Stove. 1 Sponge Brush. Material: Iron.