| Please Note | Shipment within one working day |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Material | Aluminum Alloy |
| Color | Clay Color |
| Maximum Temperature Resistance | 260 ° C/500 ° F |
| Stove Type Compatibility | Gas, Electric, Induction |
| Set Includes | 1* Micro Pressure Cooker 1* Steamer Basket 1* Spatula |
| Shape | Round |
| Overall Product Size(L*H) | 58*24cm/22.84*9.45in |
| Pot Internal Diameter | 32cm/12.6in |
| Pot Height | 10cm/3.94in |
| Handle Length | 21cm/8.27in |
| Package Size | 35*35*12.5cm/13.78*13.78*4.92in |
| Type | Micro Pressure Cooker |
| Features | with Steamer Basket, Sturdy and Durable, Easy Clean |
Check the listing for details. Micro Pressure Cooker Multifunctional Non-Stick Clay Pot Micro Pressure Cooker. Color: Clay Color, Condition: New. Listed at 44.80 USD.