| Weight | 3g |
|---|---|
| Size | 35 x 16 x 5.3mm |
| Brand | Unbranded |
| MPN | XING_3516SP |
| Type | Full-Range Speaker |
| Compatible Brand | Universal |
| Rated impedance | 8 ohms |
| Rate power | 2 W |
| Sensitivity | Standard (dB/W) |
| Materials | Silk & Composite paper cone |
| Characteristics | High pitch ( high frequency ) |
| Country of Origin | China |
| UPC | 726811969656 |
Check the listing for details. Micro speaker 35 x 16mm 8 Ohm 2.0 W laptop rectangle frame composite cone 2pcs. Condition: New, Made in China. Listed at 7.97 USD. Standard cone loudspeaker as used in small radios. - 35 x 16mm speaker x 2 pcs. - More steady and consistent acoustic performance due to composite cone. - This general-purpose micro speaker is great for adding high-fidelity sound that can bring your project to life.